אירועים: דפיםhttp://www.pmo.gov.il/הזנת RSS עבור הרשימה דפים.Tue, 10 Dec 2019 18:24:09 GMT60he-ILאירועים: דפים/MediaCenter/Events/_layouts/images/homepage.gifhttp://www.pmo.gov.il/ ראש הממשלה נתניהו ורעייתו טיילו ביער אודם שברמת הגולןhttp://www.pmo.gov.il/MediaCenter/Events/Pages/event_golan040418.aspxכותרת ראשית: ראש הממשלה נתניהו ורעייתו טיילו ביער אודם שברמת הגולן
תקציר:

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו הגב' שרה נתניהו טיילו היום ביער אודם שברמת הגולן.

ראש הממשלה נתניהו:

"מהנוף הנהדר של צפון רמת הגולן, אנחנו שולחים ברכה וחג שמח לכל עם ישראל, וברכה מיוחדת לחיילי חיל הים, חיילי צה"ל והשב"כ שסיכלו ניסיון פיגוע בכוחותינו. יופי של עבודה, אני גאה בכם. חג שמח לכם, ששומרים עלינו כל הזמן, גם בחג".

PopupImage: ראש הממשלה נתניהו ורעייתו טיילו ביער אודם שברמת הגולן
]]>
Wed, 04 Apr 2018 19:24:06 GMThttp://www.pmo.gov.il/MediaCenter/Events/Pages/event_golan040418.aspx
דברי ראש הממשלה נתניהו על המתווה החדש להוצאת המהגרים מישראלhttp://www.pmo.gov.il/MediaCenter/Events/Pages/event_im020418.aspxכותרת ראשית: דברי ראש הממשלה נתניהו על המתווה החדש להוצאת המהגרים מישראל
תקציר:

"זהו יום חשוב היום. רק לפני שמונה שנים, הגבול שלנו עם אפריקה היה פרוץ לחלוטין. לפי כל ההערכות היינו מגיעים לקצב כניסה של כ-100 אלף מסתננים בלתי חוקיים בשנה, תוך עשור היינו מגיעים למיליון. הסיבה לכך היא שישראל היא מדינה מפותחת מאוד, והיא המדינה המפותחת היחידה שאתה יכול ללכת אליה ברגל מאפריקה, בלי להסתכן בחציית הים התיכון עם כל הסכנות המוכרות והטרגדיות המוכרות לכם, ולכן, ישראל כאבן שואבת הייתה סופחת כמיליון איש.
המשמעות של הדבר הזה עבור מדינת ישראל כולה ולעתיד שלנו כמדינה יהודית ודמוקרטית, הוא קשה ביותר.
מול הסכנה הגדולה הזאת אני הוריתי על בניית גדר וליוויתי את הקמתה, הייתי  יורד בערך כל שלושה-ארבעה חודשים לשטח לוודא שהגדר הזאת מוקמת. אני חייב להגיד לכם שזה נעשה חרף ביקורת אדירה, ספקנות אדירה. הסבירו לי שזה לא יעבוד, זה ברכה לבטלה, אנשים יכנסו בלאו הכי, ימצאו דרכים אחרות להיכנס, ואל לנו לבזבז את המאמצים הכבירים שלנו בבניית מכשול שלא יעבוד. אני לא קיבלתי את ההסברים הללו, והמכשול הוקם.

המכשול אכן מנע את כניסתם, את תרחיש האימים, של מיליון מסתננים שהיו נכנסים למדינת ישראל. עד השלמת הגדר, קצת פחות מ-60 אלף הצליחו להיכנס. ממיליון ירדנו לקצת פחות מ-60 אלף שנכנסו ורבים מהם השתכנו בשכונות של דרום תל אביב ובמקומות אחרים. אנחנו לא ויתרנו, נקטנו במדיניות נחושה מאוד והוצאנו למעלה מ-20 אלף ונשארו כ-35 אלף, אפשר להוסיף איזה אלף או שניים, רובם בדרום תל אביב ובשכונות. הלכתי לשכונות, ראיתי את הסבל של האנשים, ביקרתי בבתים, שוחחתי עם האנשים, ביקרתי בלילות. אריה דרעי ואני עשינו אפילו סיור סמוי בלילות, ראינו את מלוא הבעיה, ואמרנו שאנחנו חייבים להוציא את היתרה שנמצאים שם. כדי להוציא אותם הייתה בעיה, משום שביהמ"ש, הלכה למעשה, אסר עלינו להוציא אותם למדינה שאינה מוכנה לקבל אותם, ללא הסכמתם.

כדי להתגבר על הבעיה הזאת היינו צריכים לחפש מדינה, חיפשתי ועמלתי על כך קשה מאוד, שתסכים לקבל את האנשים הללו בלי שהם יסכימו לעבור אליה. זו הייתה פריצת דרך חשובה מאוד. נתנה לנו הרבה מאוד תקווה. התחלנו להוציא אנשים אליה, אבל מהר מאוד התברר שהמדינה השלישית הזאת איננה עומדת בתנאים, איננה עומדת בלחץ. ולכן מן הרגע שהתברר בשבועות האחרונים שהמדינה השלישית כאופציה לא קיימת, אנחנו למעשה נכנסו למלכודת שאומרת שכולם היו נשארים, זו המשמעות. היינו מחכים לתשעה בחודש לבג"ץ, והבג"ץ היה אומר לנו: 'אין לכם מדינה שלישית, ולפיכך, כולם, בלי יוצא מן הכלל, כ-35,000 איש, כולם נשארים, אתה לא יכול לעשות כלום'.

לא ויתרנו שוב. וכאן אני חייב לשבח את הפעולה של ראש המל"ל מאיר בן שבת, שפעל בהנחייתי במהירות רבה מאוד, בנחישות רבה מאוד, להגיע להסכם עם נציבות הפליטים של האו"ם. הסכם ייחודי עם מדינת ישראל שמוציא 16,250 איש החוצה, למדינות המתקדמות ביותר, כמו קנדה או גרמניה או איטליה. זו המחויבות של נציבות הפליטים של האו"ם להוציא אותם, לארגן את זה ואפילו למממן את ההוצאה הזו.

תחילה הם אמרו שעל כל אחד שייצא, יהיו ארבעה שיישארו כתושבים ארעים. לא הסכמנו לכך, והגענו בסוף להסכם שאומר: על כל אחד שיוצא, אחד יישאר. זאת אומרת, ההתחייבות ההדדית - אתם מוציאים 16,250, אנחנו משאירים כתושבים ארעיים 16,250. זה כמובן מאפשר להוציא אוכלוסייה גדולה מאוד, 6,000 איש כבר ב-18 החודשים הראשונים, שאותם אנחנו נוציא מדרום תל אביב ומהשכונות. אבל אנחנו לא מסתפקים בזה. אנחנו הולכים להשקיע במנהלת מיוחדת שאנחנו מקימים, בראשותו של אביגדור (יצחקי), שהקים השר אריה דרעי, לקחת מאות מיליוני שקלים שנחסכים ממתקן חולות וגם מעלות השיקום של אותן מדינות של אותם אנשים במדינה השלישית שהיינו צריכים להשקיע, לקחת מאות המיליונים הללו, ולהשקיע בשיקום דרום תל אביב ובדבר נוסף - בפיזור האוכלוסייה, שזוהי סמכותו של שר הפנים, בפיזור האוכלוסייה במקומות שונים בארץ כדי להקל על הסבל של תושבי השכונות. אנחנו עושים כאן מאמץ קשה מאוד, אני מבין שהציפייה הייתה, כפי שהייתה גם אצלי, שנוכל להוציא את כולם באמצעות המדינה השלישית, אבל מן הרגע שהדבר הזה אינו עומד על הפרק, אנחנו עושים את הדבר הטוב ביותר שניתן לעשות בהסכם חסר תקדים, וגם במאמץ תקציבי וארגוני אדיר. להוציא את האנשים, לפזר את היתרה, לשקם את דרום תל אביב. זה יום חשוב, זה יום בשורה".

שאלות ותשובות במסגרת מסיבת העיתונאים:
שאלה: תמיד הצגת את הדרישות של המתווה,  הצגת את זה שהפליטים, מצד אחד, חוצים את הגדר, ומהצד שני, לגרש, לסלק, להדיר את הפליטים. השאלה אם עכשיו לא יסתכלו על זה כאיזה שהוא כרטיס מעבר לאירופה, על אף שאמרתם שלא יהיו אשרות בפעם הבאה, אבל בסוף הדברים נבחנים על פי המעשה. זה אולי ייתן מוטיבציה לעוד פליטים להגיע שוב לגדר.

רה"מ נתניהו: הדבר שמנע את הכניסה של האנשים עכשיו מאפריקה - ויש עדיין נהירה עצומה, כל יום אתם רואים את זה בטלוויזיה, הם מנסים לחצות את הים התיכון. לפעמים התוצאות טרגיות, נוראיות. אבל הם לא מנסים לעבור אצלנו, לא משום שיש לך הסדר כזה או אחר, משום שיש שם מכשול - כי הוריתי על בניית מכשול. ליוויתי את בניית המכשול ובנינו מכשול שהוא איתן מאוד, ואנחנו מקפידים. זה לא פשוט לעבור אותו, אנחנו לא נותנים לעבור אותו, לכן זה הדבר העיקרי. לו ניתן היה לעבור אותו. אני מבטיח לך שהיו עוברים. עם הסדר כזה, בלי הסדר כזה, זה לא משנה בכלל. זו תמשיך להיות המדיניות שלנו. אם מישהו חושב שאנחנו, ואפילו הייתי אומר בדרך הקטנה ביותר נאפשר מעבר של אנשים, ואני רוצה להגיד לך שיש לנו הרבה אמצעים והרבה גזרות, אני לא רוצה להגיד מעבר לזה. אנחנו חושבים על הרבה מאוד דברים, אני לא יכול להגיד לך שאנחנו חושבים על הכל, אבל עד היום הצלחנו למנוע הכל, נמשיך גם בעתיד. לא ניתן להיכנס למדינת ישראל.

שאלה: ממקבץ התגובות שראינו בזמן הקצר מהעולם ממסיבת העיתונאים, אז אפשר לראות שבשמאל מברכים אבל בימין, כולל תומכיך המובהקים, מותחים ביקורת, גם אנשי דרום תל אביב, משתמשים בביטויים כמו 'כניעה', כמו 'כישלון', מה אתה אומר להם ביום הזה? ושאלה שנייה, ברשותך, בנושא אחר, האם אתה בכלל מעוניין לנאום בטקס המשואות? מדינת ישראל סוערת בעניין הזה. אולי תפתור לנו תעלומה?

רה"מ נתניהו: מסיבת העיתונאים הזאת נועדה לנושא הגדר. כל יום עם מסיבת העיתונאים שלו, חכה בסבלנות, זה אחד. לגבי השאלה הראשונה, תשמע, מנהיגות צריכה לקבל את ההחלטות הנכונות. ההחלטה הנכונה כאן, לאחר שראיתי את הסבל של אנשי דרום תל אביב ואני מזדהה איתו עמוקות, וזה לא משחק, צריך כאן תעצומות נפש גדולות מאוד, גם ללכת ולבנות גדר כזאת, גם ללכת ולהרחיק אותם, אני יודע שאלמלא מה שעשינו, היינו עם מיליון בני אדם. אז אין מיליון בני אדם, אין גם שישים אלף בני אדם, כנראה שבסוף נישאר עם 16,250 ואולי עוד כמה אלפים, ואותם אנחנו נפזר. זו התוכנית ששר הפנים הראה פה.

מה שאמר ראש המל"ל אלה דברים חשובים מאוד. האופציה לא הייתה להוציא את כולם, זה היה רצון של כולם, אבל זו לא הייתה אופציה ריאלית. ההסדר עם מדינה שלישית היה מאפשר לנו להוציא פחות אנשים, במחיר, דרך אגב, יקר מאוד. לכן מה שהצלחנו כאן זה להוציא יותר אנשים ולשמר את המשאבים כדי להשקיע בפיזור, מצד אחד, משכונות דרום תל אביב, וגם שיקום - ולכן זו ההחלטה הנכונה. אני חושב שרבים מהתושבים של דרום תל אביב, שהם יקרים לי באמת, זה לא מן השפה אל החוץ, הם אינם מכירים אפילו את מה שאמרנו כאן, הם מגלים עכשיו את הדברים. ברגע הראשון אנשים מגיבים מ'רצינו את הדבר האופטימלי', 'רצינו את הדבר המקסימלי', אבל משהדבר המקסימלי איננו מתאפשר, והוא איננו מתאפשר בגלל מגבלה משפטית, פשוט, נשים את על השולחן, הוא איננו מתאפשר, אז זה הדבר הנכון לעשות. עכשיו אני אגיד לך מה הייתה האופציה שלי, ודיברנו על כך, ואני שמח ששר הפנים ראה איתי עין בעין. יכולנו פשוט לחכות, לא להגיע להסכם הזה. בטוח שהוא היה חומק בין אצבעותינו, היינו מחכים כמה ימים, מגיעים לביהמ"ש, ביהמ"ש היה אומר: 'אין לכם מדינה שלישית, כולם בפנים, כולם נשארים'. ואז היינו יכולים לבוא ולומר את דעתנו על ההחלטה הזאת של ביהמ"ש. פוליטית, לא הייתה את הבעיה שאתה מתאר. אף אחד לא היה מפנה אליי אפילו קורטוב של ביקורת, וגם לא לשר דרעי. זה לא מה שבחרנו לעשות.

בחרתי לעשות דבר אחר לגמרי, והשר אריה דרעי יחד איתי, להביא להסכם הזה, שהוא יותר טוב מההסכם של מדינה שלישית, וכך עשינו. אני חושב שכשאנשים יבחנו את העובדות האלה שאמרנו כאן, אני חושב שהם יסתכלו על הדברים אחרת. כשם שביטלו את התכנית שלי להקים גדר, הביעו ספקות וזלזלו ולעגו, והיום אף אחד לא עושה את זה יותר, אני מציע היום, גם כן, לבטל את הספקות ואת הביקורת ולהבין שהושג כאן דבר גדול במדינת ישראל. אנחנו נפעל לפי ההסכם הזה - הוצאה, פיזור ובינוי של השכונות של דרום תל אביב.

השר דרעי: אני רוצה להוסיף נקודה אחת לכל אלה שאני מבין אותם, הם לא מודעים לכל הפרטים. אנחנו לא חשפנו עד לרגע זה, וגם לא בצורה הכי מפורשת, שלמעשה אין לנו מדינה שלישית על פי התנאים של ביהמ"ש העליון. יש לנו מדינות שלישיות שמוכנות לקבל אותם בהסכמה, גם תמורת עלות גדולה מאוד. אבל זה לא מספיק לנו - לביהמ"ש, כיוון שביהמ"ש רוצה הסכמה מפורשת שהם יודעים שאנחנו מביאים אותם שלא מרצונם, וזה השתנה בשבועות האחרונים. אני רוצה לחדד את מה שאמר ראש המל"ל ורה"מ, זה לא שההסכם שהגענו, מול ההסדר של המדינה השלישית. זה או ההסדר שהגענו אליו עכשיו או שכולם נשארים כאן. שבוע הבא ביהמ"ש העליון, אם אנחנו לא מודיעים עכשיו שהגענו להסדר ולכן העתירות מיותרות, ביהמ"ש היה פוסק שמה שהוא פסק בזמנו, הוא חוזר בו בגלל שהמדינה לא עמדה בהתחייבויותיה, ואז האו"ם גם לא היה יושב איתנו ביחד. האו"ם ישב איתנו בגלל הנסיבות שנוצרו. לכן, חברים, צריכים לדעת את האמת ולומר את האמת בצורה הכי מפורשת - זה ההסכם הטוב ביותר שאפשר היה להגיע.

עכשיו דבר שני, אביגדור (יצחקי) הוא אחד מהאנשים הכי מנוסים שיש במערכת הישראלית מבחינת ביצוע. הוא לא משועמם, הוא הסכים לקבל את התפקיד הזה. אם הוא לא היה חושב שזה תפקיד אמיתי שאפשר לפזר ולשקם את דרום תל אביב, ולהפוך את דרום תל אביב לפנינה של תל אביב, הוא לא היה נכנס לתפקיד הזה, אם הוא לא היה מקבל את הברכה של עיריית תל אביב שהם שותפים מלאים למהלך, ולכן אנחנו היום מביאים בשורה, רה"מ, ברגע שהחלטת לייעד לנו את כל התקציבים שחסכנו לנושא הזה, אנחנו היינו באים עם בשורה גדולה מאוד לתושבי דרום תל אביב. יכול להיות שאני מבין אותם שקשה להם להאמין, הרבה הבטיחו להם הבטחות, הפעם אתם תראו לא הבטחות, אתם תראו ביצוע בעזרת ה'.

שאלה: את הסוגיה הזאת צבעו בכמה וכמה היבטים, אחד הצבעים היה ההיבט המוסרי. אני שומע מכם רק את החרב של בג"ץ, אין בהחלטה החדשה שלכם שום משהו שיש בו משהו עם היבט מוסרי?

רה"מ נתניהו: אני שמעתי את ההטפות מוסר שכביכול אנחנו שולחים את האנשים למדינה שלישית שבה הם יטבעו וימותו וייחנקו וייסקלו, וזה היה שקר אחד גדול. לצערי, הלחצים על המדינה השלישית, שנחשבת לאחת המדינות הבטוחות באפריקה, אולי הבטוחה ביותר, על ידי אותה סוכנות פליטים של האו"ם, שמעבירה אליה פליטים, הדברים הללו השפיעו, לצערי, על אותה מדינה ולכן לא היה בסיס לטענה שנטענה. הטענה שאנחנו מוציאים אנשים, מסכנים את חייהם, שולחים אותם אל מותם, זה היה מגוחך מההתחלה. אני תמיד הדגשתי שפליטי אמת יישארו. מספרם קטן מאוד. על זה אין ויכוח. למדינת ישראל יש מחויבות לפליטי אמת, אין לה מחויבות למהגרי עבודה, מסתנני עבודה בלתי חוקיים, פשוט אבסורד. מדינה קטנה. אם לא הייתי פועל, והייתי אומר: 'כל דכפין ייכנס ויעבוד ויעשה מה שהוא רוצה', אז היינו פה עם מיליון בני אדם. אז היית מדבר איתי על מוסר והיית מדבר איתי על דברים אחרים. כיוון שאני הייתי נחוש לשמור על מדינת ישראל, להגן על גבולותיה, וזו זכותנו להגן על הגבולות. בנינו את הגדר, הוצאנו כבר עשרות אלפים, ואנחנו נוציא עכשיו עוד 16,250, ואני חושב שזה הדבר הנכון. פליטים אמיתיים - בבקשה, מספרם מועט. כל היתר - לפי התוכנית הזאת.

שאלה: עולה פה תחושה קצת של אולי כישלון ידוע מראש, המתווה של מדינה שלישית מתחיל לנוע לכישלון וסביר שהוא היה מתקבל גם מבחינה בינלאומית, וגם מצד הלחץ של אותה מדינה, בעצם אנחנו הופכים אותו לפתרון שלנו.

רה"מ נתניהו: אבל יש פה הצלחה שהיא לא ברורה, משום שאנחנו מוציאים באמצעות ההסכם הזה יותר אנשים ממה שהיינו מוציאים בהסדר המדינה השלישית. אבל לא היית מקבל את ההסדר הזה, בלי ההסדר של המדינה השלישית.

השר דרעי: לא שעשינו את זה בשביל זה, אבל לולא הנחישות ולולא ההסדר ולולא סגירת חולות ופסק דין של ביהמ"ש העליון והסכמה של המדינה השלישית שרה"מ השיג, האו"ם לא היה יושב איתנו. לא היינו מגיעים להסכם הזה.

שאלה: שאלה נוספת, ישראל הבטיחה משהו לקנדה ואיטליה ואותן מדינות בתמורה לקבלת הפליטים?

רה"מ נתניהו: האו"ם התחייב, לא אנחנו.

שאלה: המו"מ מתנהל עם האו"ם, הקשר עם המדינות הללו מתנהל רק דרך האו"ם.

רה"מ נתניהו: האו"ם מתחייב על המספרים הללו, צריך להבין את זה, ההסדר הזה בנוי על התחייבות של האו"ם לקיים את המספרים הללו.

השר דרעי: יש עוד רווח גדול מבחינת מדינת ישראל בהסכם הזה, חוץ מהנושא של המסתננים. לצערי הרב, יש למעלה מ-70,000 של שוהים בלתי חוקיים לא מאפריקה, אלא ממדינות אחרות מרוסיה, אוקראינה, גיאורגיה ומקומות אחרים, שבגלל הטיפול שלנו ב-20,000 מבקשי מקלט מאפריקה, לא יכולנו להתעסק ולטפל בהם ולסרב לכל בקשות המקלט בהן הם הציפו אותנו. כרגע, כשהקפאנו עכשיו את כל הסוגיה של בקשות המקלט של המסתננים, אנחנו הולכים להסתער על הסיפור הזה ולהתחיל להחזיר אותם. לשם אין בעיה, מעלים אותם על מטוס, ומחזירים אותם למדינת האם שלהם. בשנה שעברה הוצאנו למעלה מ-5,000, עכשיו זה יהיה במספרים הרבה יותר גדולים. זה גם רווח למדינת ישראל שיצא מכל ההסכם הזה.

שאלה: במשך שנים הובלת מדיניות שמתקן חולות עלה 250 מיליון שקלים בשנה, האם לפחות זה לא הייתה טעות? הקמת מתקן חולות? ודבר שני, בהמשך לדברים של השר דרעי, האם אתה חושב שזה גאווה להיות המדינה הדמוקרטית היחידה שהאו"ם צריך לסייע לה לטפל בפליטים? כי הבעיה הזאת היא בעיה גלובלית וכל מדינה מתמודדת איתה בפן המוסרי ובפן הכלכלי, ואנחנו המדינה היחידה הדמוקרטית שנזקקת לסיוע שכזה.

רה"מ נתניהו: אני כנראה לא שותף להנחות היסוד שבשאלה שלך. אני חושב שהאחריות שלי כרה"מ, היא לדאוג שלמדינה שלי תהיה שליטה על גבולותיה. אנחנו איבדנו את השליטה על הגבולות, וכל אלה שמטיפים לנו על מדינה יהודית ודמוקרטית, אלה שרוצים בזה, כמוני, היו מבינים מהר מאוד שאין לנו מדינה יהודית, וגם היכולת לקיים דמוקרטיה במצב של כניסה של למעלה ממיליון זרים, היא קשה ביותר, ולכן פעלתי כפי שפעלתי. האמצעים הללו כולם יחד הצטברו, כולל מתקן חולות, לתוצאה, והתוצאה היא שבמקום מיליון בני אדם, יש לך בערך אחוז וחצי ממה שהיה נכנס לכאן. זה הישג גדול מאוד.

ההישג שלנו במו"מ מול האו"ם הוא הישג משובח, ואני שמח מאוד שהגעת והשגת את זה, מאיר (בן שבת), בהנחיה שלי ושל השר דרעי. אני חושב שזה הישג גדול מאוד, צריך להתברך בו ולא להצטער עליו. המשאבים שלנו מוגבלים, אני צריך לדאוג גם לעוד כמה דברים: לכיפות ברזל, למטוסי F35, לגדרות ביטחון ולעוד דברים שונים, ולכן במקום שבו אני יכול לחסוך את הכסף הזה ולדאוג לכך שגורמים אחרים ישלמו - מה טוב.

 

PopupImage: דברי ראש הממשלה נתניהו על המתווה החדש להוצאת המהגרים מישראל
]]>
Tue, 03 Apr 2018 04:38:31 GMThttp://www.pmo.gov.il/MediaCenter/Events/Pages/event_im020418.aspx
ראש הממשלה נתניהו נפגש עם משלחת מחוקקים אמריקנים בראשות מנהיגת הדמוקרטים בבית הנבחרים ננסי פלוסיhttp://www.pmo.gov.il/MediaCenter/Events/Pages/event_demo260318.aspxכותרת ראשית: ראש הממשלה נתניהו נפגש עם משלחת מחוקקים אמריקנים בראשות מנהיגת הדמוקרטים בבית הנבחרים ננסי פלוסי
תקציר:
ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב עם משלחת מחוקקים אמריקנים בראשות מנהיגת הדמוקרטים בבית הנבחרים ננסי פלוסי.
PopupImage: ראש הממשלה נתניהו נפגש עם משלחת מחוקקים אמריקנים בראשות מנהיגת הדמוקרטים בבית הנבחרים ננסי פלוסי
]]>
Tue, 27 Mar 2018 06:36:48 GMThttp://www.pmo.gov.il/MediaCenter/Events/Pages/event_demo260318.aspx
ראש הממשלה נתניהו נועד עם שר החוץ של צרפת ז'אן-איב לה דריאן (Jean-Yves Le Drian)http://www.pmo.gov.il/MediaCenter/Events/Pages/eventFrance260318.aspxכותרת ראשית: ראש הממשלה נתניהו נועד עם שר החוץ של צרפת ז'אן-איב לה דריאן (Jean-Yves Le Drian)
תקציר:

ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד עם שר החוץ של צרפת ז'אן-איב לה דריאן (Jean-Yves Le Drian) בלשכתו בירושלים.

ראש הממשלה נתניהו:
"ראינו את הטרגדיה הנוראה בטולוז, אזרחי ישראל עומדים אתכם בשעה קשה זו. אנו אבלים יחד אתכם על אובדן חיי צרפתים חפים מפשע ועל אובדנו של גיבור אמת, השוטר ארנו בלטרם, גיבור האנושות, לא רק גיבור של צרפת. אדוני שר החוץ, אני מבין זאת היטב. אנו מבינים מהו אובדן של גיבורים ומכירים את היגון שנלווה לזה.

עלינו לעמוד יחד מול הטרור שפוגע בעולמנו, עלינו להילחם במחבלים בכל מקום בו הם נמצאים ועלינו להילחם במשטרים תומכי טרור בכל מקום בו הם נמצאים.

המשטר תומך הטרור מספר אחת באזורנו ובעולם הוא איראן. עלינו לבלום את תוקפנותה העצומה, ועלינו להבטיח שאיראן לא תשיג נשק גרעיני. אני חושב שזה הנושא החשוב ביותר שעומד בפני הקהילה הבין-לאומית בחודשים הבאים ובשנים הקרובות. אני מצפה לשוחח אתך על הנושא הזה ועל נושאים אחרים בעלי עניין משותף.

קיימת ידידות בין צרפת לישראל, ידידות עמוקה ומתמשכת, שבאה לידי ביטוי בדרכים רבות.

אני מבקש לשלוח דרכך דרישת שלום לנשיא מקרון, ואני מקווה שהשיחות שלנו יהיו פוריות כפי שהיו השיחות שלי אתו.

ברצוני להוסיף שאנו מעריכים את עמדתן של ממשלות צרפת בזו אחר זו, עמדתם של נשיאי צרפת בזה אחר זה ואת עמדתו של הנשיא מקרון נגד אנטישמיות. עמדתו איתנה, היא ברורה והיא צודקת".

שר החוץ של צרפת:
"ראשית אני רוצה להעביר לך את דרישת השלום ואת ההערכה של הנשיא מקרון.

זאת תהיה שנה מאוד מיוחדת בעבור ישראל וצרפת והיחסים ביניהן מכיוון שיש לנו את התקופה המשותפת והמשולבת עם יותר ממאתיים אירועי תרבות שיתרחשו הן בישראל והן בצרפת. העונה תתחיל ותחל בסוף מאי כאשר יהיה ביקור של ראש ממשלת צרפת, שאני אלווה אותו, ואחר כך אתה תבוא לבקר בצרפת. אחר כך הנשיא מקרון יבוא לכאן, ואחר כך הנשיא ריבלין יבוא לצרפת, כך שהרבה מאוד ביקורים צפויים והקשר הולך ומתהדק, וזה סימן שבעצם הידידות היא עמוקה וחזקה מאוד ויש לנו הרבה מאוד מן המשותף. אנחנו נאבקים באותם מאבקים. אותם מאבקים נגד הטרור, נגד האנטישמיות וכמובן למען הביטחון של האזור כולו.

היה לי רגע מאוד מרגש וקשה כאשר בדיוק סיימתי את ביקורי ביד ושם, שמעתי על הזוועה של הרצח של גברת קנול בפריז, היא הייתה ניצולת שואה. כרגע לא נוכל לומר אם הסיבה לרצח הייתה אנטישמיות, אבל זה דיי סביר להניח, זה לא דבר שיפתיע ולכן זה רק עוד מחזק את העובדה שהמאבק הזה לא הסתיים, ושנצטרך להמשיך להילחם בו כנגד האנטישמיות.

אני מאוד מודה לך על המילים החמות שאמרת לזכר קולונל בלטרם אשר שילם בחייו את המלחמה נגד הטרור. המאבק הזה הוא משותף לנו. הבסיס לכל זה הביטחון, והמסר שלך בהחלט מרגש אותנו עד מאוד. יש לנו הרבה על מה לדבר יחדיו, הרי לא ניתן לומר שהאזור הזה רגוע במיוחד.

אם כן, אנחנו נדון בכל הסוגיות הללו באותה אווירה של אמון הדדי ושל ידידות אשר שוררים בנינו. נוכל לדון בכל זה ואני מאוד מאוד שמח להיות כאן".

PopupImage: ראש הממשלה נתניהו נועד עם שר החוץ של צרפת ז'אן-איב לה דריאן (Jean-Yves Le Drian)
]]>
Mon, 26 Mar 2018 14:32:42 GMThttp://www.pmo.gov.il/MediaCenter/Events/Pages/eventFrance260318.aspx